Hakkımızda

Şirketimiz 2004 yılında İstanbul'da kurulmuştur.  İlk bilimsel araştırmaları Hacettepe Üniversitesi Hemotoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Haznedaroğlu ve ekibi tarafından yürütülürek 2007 yılında yüzlerce Türk bilim insanın katkısıyla modern bir hemostatik ajan olarak Tıp literatürüne ürünümüz yerleşmiş ve Sağlık Bakanlığı'nın ara ürün izni ile belgelendirilmiştir. Aynı yıl The Journal of International Medical Research ve Blood dergilerinde makalelerin yayınlanması uluslararası bilinirliğimizin başlangıcı olmuştur.

2013 yılında ilk CE (Certification of Europe) kalite belgesini alan firmamız 2017 yılında faz çalışmalarını tamamlayarak ilaç ruhsatına sahip olmuştur. Ürünümüz T.C Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı ilk ve tek orijinal yerli ilaçtır. Günümüze kadar uluslararası kabul görmüş yayınlarda ve hakemli dergilerde 350'ye yakın bilimsel makale yayınlanmıştır.

Merkezi Sarıyer’de olan firmamızın uluslararası standartlara uygun üretim yapılan fabrikası Ataşehir’de bulunmaktadır. Ankaferd BloodStopper ürünlerimizin satış ve pazarlama faaliyetlerini ülkemizde gururla gerçekleştirmekle beraber Almanya, Azerbaycan, Rusya, İspanya ve Portekiz başta olmak üzere yirmiden fazla ülkeye ihracat operasyonumuzu geliştirerek büyütmekteyiz.

Misyon

Kuruluş amacımız özgün ve güçlü ürünlerimizle kanamanın olduğu her alanda insan hayatını kurtarmak ve kanama kontrolünde en güvenilir ve ideal hemostatik ajanlarından biri olmaktır.

Vizyon

Bilimin önderliğinde, değişen insan ihtiyaçları ve yaşam yapısına sürekli uyum sağlayarak alanında küresel bir oyuncu olmak.